Marta Kubacka

Stresuje Cię angielski small talk?
I got you!
Ukradnij moje proste techniki, dzięki którym wypełnisz niezręczną ciszę i zapunktujesz w pracy 

Pogadajmy o angielskim small talk'u. 

-Masz tak czasem, że wiesz, że powinnaś zagadać, ale nic nie mówisz, bo nie wiesz, jak zgrabnie zacząć rozmowę? 

-A jak już zbierzesz się na odwagę masz problem, aby pociągnąć temat i wypełnić niezręczną ciszę? 

-Zacinasz się, nie pamiętasz słów i za długo analizujesz w głowie odpowiednie pytania?

-Robisz wszystko, co w Twojej mocy, aby unikać sytuacji w pracy, w której będziesz musiała poprowadzić small talki z delegacją zza granicy (Jak trzeba weźmiesz nawet L4)? 

-Wyręczasz się i wysyłasz na spotkania na Twoje miejsce kolegę, który lepiej ogarnia angielski? 

A kiedy pomimo chęci nie udaje Ci się wymigać i lądujesz na biznesowym spotkaniu, na którym trzeba zainicjować i pociągnąć small talk -czujesz się jak słoń w składzie porcelany, jak w filmiku poniżej....?


Może pocieszy Cię to, że angielski small talk to umiejętność, która wbrew oczekiwaniom większości z nas nie przychodzi naturalnie i którą po prostu można i TRZEBA wziąć na warsztat i wyćwiczyć


Jeszcze nie widziałam nikogo, kto od razu był dobry w angielski small talk! 

Za każdym razem jak jakaś moja nowa studentka mi mówi, że nie umie w biznesowy small talk- od razu zadaję jej pytanie: 

"No dobrze, ale, czy kiedyś uczyłaś się, jak prowadzić small talk w biznesowym kontekście?"

Odpowiedź, którą słyszę w 100% przypadków to szybkie: "NIE". 

Wtedy pytam: "Skoro się tego nigdy nie uczyłaś, a co więcej nie ćwiczyłaś, to dlaczego oczekujesz, że będziesz w tym dobra?"


Może podchodzisz teraz do small talk'u jak pies do jeża i najchętniej byś go mówiąc kolokwialnie olała i skupiła się na innych aspektach języka. 
Przecież od jakiś gatek o niczym ważniejsza jest perfekcyjna gramatyka i wymowa, co nie? 
Nie do końca!
Zapewniam Cię, że gra w small talk to gra warta świeczki dlatego, że small talk to bezcenne narzędzie, które możesz wykorzystać na swoją korzyć w budowaniu relacji, negocjacjach i rozwoju Twojej kariery. 

Budowanie dobrych relacji w pracy są z szefem i klientami są często ważniejsze od sumiennie wykonanej pracy. 

Dlaczego? 

Dlatego, że szef i klient to też po prostu ludzie, a nie samym biznesem człowiek żyje. Psychologia nam mówi, że jesteśmy przychylni i wolimy pracować z osobami, które pokazują nam swoją ludzką stronę i mają podobny "vibe" do naszego. 

Co więcej, jeśli small talk zupełne zignorujesz i będziesz od razu przechodzić do konkretu- możesz zupełnie nieintencjonalnie zrobić bardzo kiepskie wrażenie na osobach, które pochodzą z krajów, w których small talk jest traktowany jak sport narodowy. 

Nie lekceważ więc small talk'u w pracy! 

Po latach studiów w UK, pracy w korporacji międzynarodowej i nauczania angielskiego- small talk dziś jest dla mnie jak druga natura (it's second nature to me). 

Wiem, że tak naprawdę schematem, którego każdy może się nauczyć.

Czy warto?

Tak! Small talk to nieodłączny element kultury i ucząc się angielskiego 

nie możemy od niego uciec! Dostajemy go w pakiecie!  

Dlatego dzisiaj prawdziwą frajdę sprawia uczenie kobiet, jak naturalnie i lekko prowadzić small talk w różnych sytuacjach i poziomach formalności.

Chętnie nauczę też i Ciebie!

Nie jestem w stanie podzielić się z Tobą wszystkim, co musisz o nim wiedzieć w jednym wpisie blogowym. 

Dlatego na prośbę mojej zaangażowanej społeczności poprowadziłam o nim całe szkolenie na żywo and the good news is that you can watch the webinar recording! 

PS. Szkolenie jest bezpłatne, trwa niecałą godzinę i jest bardzo treściwe. Wskakuj i korzystaj!

angielski small talk

Co poruszę podczas szkolenia i co zyskasz TY?

  • Dowiesz się o 3 kluczowych rzeczach, o których musisz wiedzieć, aby zrozumieć o co w tym small talk'u tak naprawdę chodzi i wykorzystać go na własną korzyść w budowaniu dobrych relacji w pracy (i poza biurem),
  • Nauczysz się prowadzić naturalny small talk w profesjonalnym kontekście z klientami i partnerami biznesowymi,


Na koniec dodam ode mnie trochę prywaty...

Może Cię zdziwić to, że kiedyś też nie lubiłam small talk'u i popełniłam chyba wszystkie możliwe błędy z nim związanym (nie tylko błędy językowe, ale także, a raczej przede wszystkim-kulturowe). 

Kiedy jako 20 letnia dziewczyna (i totalny życiowy żółtodziób pojechałam do Szkocji zderzyłam się ze ścianą, bo z moim książkowym, sztywnym angielskim trudno było mi się odnaleźć w naturalnych, codziennych interakcjach z native speaker'ami. 


W ciągu dnia uczyłam się pilnie w college'u i na lekcjach szło mi dobrze, ale prawdziwą szkołę życia dostałam tak naprawdę poza szkołą,  kiedy podjęłam dorywczą pracę jako kelnerka w typowo szkockiej restauracji (na zdjęciu widać mój kiltowy mundurek i jedne z moich pierwszych miejsc pracy- Royal George Hotel w Perth).

angielski small talk

Pamiętam, że stresowałam się każdą rozmową z klientem i szefową, brakowało mi naturalności, robiłam masę błędów i byłam naprawdę kiepska w prowadzeniu small talk'u i nawiązywaniu relacji w języku angielskim!


Jestem z natury introwertyczką i to mi zdecydowanie nie pomagało. 

Jednak praca w Szkocji i po drodze cała masa gaf językowych i zabawnych nieporozumień była bezcennym doświadczeniem, bo poznałam dzięki temu kulturę anglosaską i zrozumiałam o co z tym całym small talk'iem chodzi!

Chętnie pomogę Ci go oswoić, abyś z większą pewnością siebie zabierała głos w pracy i mogła pokazać swoją swoją osobowość w języku angielskim (która teraz prawdopodobnie nieco gubi się w translacji) 


To, co? Ćwiczymy?

Obejrzyj szkolenie i zaczynamy!

Efektywna nauka angielskiego biznesowego dla zabieganych kobiet.
Moje najlepsze praktyki i porady

kurs angielskiego biznesowego

CONTACT

Zobacz, jak mogę Ci pomóc z angielskim do pracy  tutaj


© Copyright Your Company.  All Rights Reserved

Free Consultation

Sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes nascetur ridiculus mus nulla vitae elit libero a pharetra augue. Fusce dapibus tellus ac cursus commodo, tortor mauris condimentum nibh ut fermentum massa justo sit amet risus. Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit.

We process your personal data as stated in our Privacy Policy. You may withdraw your consent at any time by clicking the unsubscribe link at the bottom of any of our emails.

Close
Scroll to Top