Follow Me

Close

Business English słownictwo opanowane!

Darmowe fiszki z business English phrases których nie możesz nie znać!

Skoro ściągnąłeś 30 fiszek podzielę się z Tobą kilkoma szybkimi trikami, dzięki którym Twoja nauka z fiszkami będzie najbardziej efektywna.

Business English słownictwo- jak je przyswoić za pomocą fiszek?

  1. Ćwicz z fiszkami co najmniej raz dziennie, zajmie Ci to nie więcej niż 5 minut, a zobaczysz szybkie efekty. Jeśli jakieś fiszki sprawiają Ci szczególną trudność noś je zawsze przy sobie, i powtarzaj kilka razy dziennie aż wejdą Ci pod skórę. Czekasz w kolejce, na światłach, poziewujesz w tramwaju w drodze do pracy? To świetny moment, aby sobie „pofiszkować”.

  2. Na drugiej stronie każdej fiszki znajdziesz krótką definicję po angielsku i pod spodem co najmniej jeden przykład praktycznego użycia. Nie ignoruj tej części. Jednym z największych błędów metod nauki języków w polskich szkołach była i w wielu przypadkach niestety cały czas jest metoda „rypania” na pamięć gołych słówek z polską definicją. Gołe słówka, czyli nie zilustrowane przykładem użycia. Efekt, kojarzysz, znasz dużo słów ale nie potrafisz ich użyć w praktyce…to błędne koło.

  3. Mając w ręku fiszkę zanim odwrócisz ją, aby sprawdzić co ona oznacza wypowiedz na głos po angielsku jej definicję. Oczywiście na początku będzie to trudne, ale Twoja nauka będzie warta 2 razy tyle jeśli będziesz wypowiadał słowa i frazy na głos. Dlaczego? Nie wystarczy tylko w myślach wypowiadać sobie nowe frazy ale trzeba od razu je ćwiczyć, aby się z nimi oswoić. Dzięki temu, kiedy przyjdzie Ci użyć dane słowo lub frazę w jakieś sytuacji wypowiadając je będziesz czuł się pewnie. Dodatkowo to praktyka wymowy, która jest kluczowa. Co prowadzi nas do triku kolejnego.

  4. Nie oswajaj się tylko z pisownią, ćwicz od razu wymowę. Co z tego, że będziesz wiedział co dane słowo oznacza, jeśli nie osłuchasz się z jego wymową? Ok, spotykając się z danym słowem w piśmie będziesz rozumiał jego znaczenie, ale nauka słownictwa bez nauki wymowy to jak kupno samochodu i pozostawienie go w garażu. Przecież kupujesz samochód, aby z niego korzystać, i uczysz się języka, aby się w nim komunikować, a dobra komunikacja jest utrudniona, a często niemożliwa przez nieodpowiednią wymowę. Aby mieć pewność, że wymawiasz prawidłowo słówka z fiszek, wraz z fiszkami otrzymasz nagrania ich wymowy, abyś mógł się nie tylko opatrzyć z nowymi słowami ale także osłuchać, przećwiczyć i użyć w praktyce!

Dlaczego fiszki są świetnym sposobem na naukę słownictwa i fraz?

O fiszkach i o tym jak dużą role odegrały w mojej nauce angielskiego pisałam w tym artykule.

angielski biznesowy
angielski
angielski biznesowy