Business English vocabulary, fiszki, fiszki!


Business English vocabulary- jak je opanować?

Dlaczego fiszki to świetny sposób na naukę słownictwa?

Możesz myśleć, że w dobie technologii uczenie się słownictwa z małych karteczek to jakiś przeżytek i ogólnie „old school”.

W tym artykule pokazuję, dlaczego fiszki w wielu przypadkach wygrywają z aplikacjami na telefonie.

1. Let’s get physical

Już samo kupno albo wydrukowanie fiszek z internetu i ich pocięcie sprawia, że nasz mózg rejestruje akcję i zaangażowanie. Rzecz tak banalna, jak wycięcie kilku fiszek da Ci podświadomie uczucie jakiegoś osiągnięcia i satysfakcję, że podjąłeś działanie, które przybliży Cię do Twojego celu, czyli ogarnięcie angielskiego.

2. Focus, focus, focus!

Business English vocabulary

A skoro już wyciąłeś te fiszki to jest duże prawdopodobieństwo, że chociaż raz z nich skorzystasz. Tak niestety nie jest w przypadku wielu aplikacji na telefonie, o których zapominamy zaraz po ich instalacji a takie raz wycięte fiszki będą na Ciebie „patrzeć” ze stolika i przypominać o sobie. Będą Ci szeptać “ No chodź, pofiszkujmy trochę”.

To prawda, że jest masa świetnych aplikacji do nauki angielskiego, ale tak naprawdę spędzamy w nich bardzo mało czasu. Dlaczego? Bo czas cos nas rozprasza, a to notyfikacja mailowa, a to wiadomość, a to skoczę na Facebooka na minutkę. Zanim się obejrzysz zamiast powtarzać słówka minęła godzina, którą spędziłeś na oglądaniu filmików na YouTube (niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto…) zdarza się to każdemu, jednym częściej drugim rzadziej. Jesteśmy przebodźcowani dlatego warto odłożyć czasem telefon i chwycić za fiszki, aby skupić się na jednym. Rozproszona uwaga to największy wróg jakiegokolwiek czy to w kwestii nauki języka, czy każdej innej.

3. Give your eyes a break

Dodatkowo fiszki w tradycyjnej, papierowej wersji to odpoczynek dla oczu od monitorów. Nie wiem jak Ty, ale moje oczy po 8,9 godzinach pracy na komputerze strasznie cierpią. Ekran komputera, telewizora czy komórki źle wpływa na jakość naszego snu. Świetnie opisał to ……. w tym artykule. Polecam.

Najbardziej produktywni ludzie co najmniej godzinę przed snem odizolowują się od wpływu ekranu. Wypróbuj to i zauważ różnicę. Od ponad roku telefon komórkowy nie ma wstępu do sypialni, wtedy nie kusi mnie, aby po niego sięgnąć zaraz przed snem. Out of sight out of mind…

Z kolei, kiedy do poźna siedzę przed komputerem, nie mogę długo zasnąć. Warto, chociaż kilka minut dziennie powtórzyć słówka z fiszek, a jeśli zrobisz to przed snem, mózg będzie podczas snu przyswajał nowe frazy.

Business English vocabulary
Business English vocabulary

4. Your brain will thank you

Nie wspominając już o oczywistym faktem, że fiszki świetnie stymulują pamięć. Jeśli jesteś wzrokowcem tym bardziej skorzystasz na tej metodzie.
Moje słownictwo naprawdę dużo zawdzięcza fiszkom. To dzięki nim znam na wyrywki odmiany czasowników nieregularnych i masę użytecznego słownictwa. Zostało udowodnione, że fiszki niesamowicie stymulują mózg. Aktywują obszary odpowiedzialne za pamięć przez co słówka przyswojone przez fiszki zostają o wiele łatwiej zapisane w pamięci i na dłużej niż słówka przyswojone podczas czytania tekstu, czy podczas testów typu multiple choice.

Tutaj opisałam kilka trików, dzięki którym Twoja nauka z fiszkami będzie najbardziej efektywna.

Jeśli chcesz ubogacić swoje Business English vocabulary już dziś ściągnij 2 zestawy moich autorskich fiszek.

Wystarczy, że je wydrukujesz i powycinasz i od razu możesz zacząć ćwiczyć.

Miłego fiszkowania!

darmowe fiszki

Business English vocabulary

A Ty korzystasz z fiszek? Koniecznie napisz w komentarzu jak sprawdza się u Ciebie ta metoda!

YOU MIGHT ALSO LIKE

motywacja do nauki
5 powodów, przez które zawalasz angielski
November 29, 2021
rozumieć ze słuchu
Chcesz lepiej rozumieć ze słuchu?Unikaj tych 5 błędów! +BONUS
November 19, 2021
motywacja do nauki
Motywacja do nauki? Skąd ją brać?
October 04, 2021
job interview
Job interview-5 złotych rad rekrutera
February 03, 2020
It’s about time! Zwroty, które musisz znać
April 16, 2019
czas present perfect
Czas present perfect czy past simple?
April 09, 2019
angielski biznesowy konwersacje online
Work i job- co za różnica?
February 26, 2019
modale
Modale could, might, may- co za różnica?
November 14, 2018
wyznaczanie celów
WYZNACZANIE CELÓW- dlaczego ich nie realizujesz?
October 21, 2018